Metų išklotinė, arba Verta pasiknaisioti po praeitį

KŪRĖJAI. 21-majame suskaitmenintame amžiuje išleisti kompaktą, surinkti knygą – vieni niekai. Todėl kūrėjų armija auga. Sveikatai nekenkia optimizmas, kai manai, jog esi kūrėjas. Dažnai šios kūrybos totali sėkmė apvainikuojama tuo, jog tavo knyga ar kompaktas neišmetamas į konteinerį “plastmasė ir popierius”, o guli stalčiuje, nes lentynoje dulka. Pirmasis Aisčių bosistas Valdas Jurgelevičius tokius vadindavo ne kūrėjais, o kūrikais. Nepainioti su kultūrkės grupe „Kūrikai“. Jie tokį titulą pasirinko, nes mėgo fotografuotis ant malkų rietuvės. Malkomis kūreno kultūrkės koklines krosnis, o patys „Kūrikai“ šildė mūsų sielas. Ar šildo mūsų sielas dabartinių vietinės reikšmės poetų-rašytojų rašomieji darbeliai? Kaip pasakytų Bob Dylanas: atsaką žino tik vėjas. Nepainioti su  (pvz.) Kristina Sabaliauskaite ir pan.

MŪSŲ KŪRĖJAI. Nepainioti su Šekspyru ar kitomis gerbiamomis personomis. Albertas pasirenka partizanų temą ar taisyklinga dzūkų kalba apdainuoja Veisiejus, Vytautas Matulevičius džiazuoja poezijos scenoje, o Alvydas A. Jegelevičius parašo knygelę „Paskutinė laisvė“, kurioje puikuojasi hipiakiškos foto iš glūkoidų tinklapio. Panašu, jog šį kartą pataikyta į sielos gelmes. Jau paruošta spaudai.

KELIONĖS. Jau 30 metų, kai į Lenkiją išvažiuoti kelioms dienom nereikia blato partiniuose ar komsomolcų organuose. Kad glūkoidai blaškosi po pasaulį, anokia čia paslaptis. Nėra išsamios info kiek mes keliaujame, bet nepatikrintais duomenimis pirmautų Ilona ir Artūras su šeima. Toliausiai nuo Lietuvos nusitrenkė Rasa su Donatu ir vaikais – į Filipinus. Ameriką nuolat vizituoja Bronius Matažinskas, dviračiu ar pėsčiomis Europą matuoja Stasys Kerėža. Kiti bent kartą vyko toliau Kybartų, dar kiti nevyko niekur. Priminimas: verta pasižiūrėti fotogalerą KELIONĖS.

Ramusis vandenynas dar retai tampa tautiečių taikiniu

PARAMA. Šiais metais Jūsų paramą naudojome taip: domenas ir planas 2020 metams, konvertavimo mokestis € 89+11€, vaizdo redagavimo technika € 88, aplikacijos, jų metiniai mokesčiai (KINEMASTER, Slides Show, Annotate, YouStar filtrai, etc.) – € 174, kitos išlaidos – € 68. Aritmetika sako, jog išlaidos sudaro € 430. Jūsų paaukotų pinigų likutis sekantiems metams – € 241. Paramos istoriją ir mūsų gerbiamus rėmėjus galite pamatyti čia. Jūsų dėka tinklapis veikia ir veiks, kol bus gyvas nors vienas glūkoidas.

Glūkzauras Virgius Beiša ir Vytautas SanSimnas Stanevičius. Mūsų rėmėjai ir puikūs draugai glūkoidų sesijoje 2019 metais prie Glūko ežero.
Tikrasis alytiškis, žinomas Vakarų pasaulyje kinezeterapijos profis glūkoidų rėmėjas Shmuel Tatz (Samuelis Tacas) su karjerą tik pradedančia jaunąja šios srities diplomuota specialiste Loreta Unguraitiene. Dailidė 2019.

MIESTO ŠVENTĖ. Andriaus AbroBendas miesto šventės metu parodė, jog savo muzika „publiką auklėja“. Šis terminas, susijęs su teisingos muzikos propagavimu ir išrastas Aisčių gitaristo ir vokalisto Valentino Chlevicko 1976 metais  „Nemuno“ restorane. Tada šalia estradinio dumbliuko, taip mėgiamo tuometinių tautiečių, Valius įspraudė Stivie Wonderį ir rollingus su Santana.

Svaras 49 – vyrukai ištikimi sau – groti kietą muziką. Bet kompozicijos monotoniškos, neįsimenančios. Susėskite ant sofos visi komandos nariai prie Deep Purple ar Led Zeppelin, jie turėtų jus paauklėti. Surūkykite džointą, turėtų įkvėpti revoliucijai Alytaus roko padangėje. Juk potencialas pas jus yra ir aparatai skamba nepriekaištingai. Geriausiai iš visų.

Muzika skamba visur. Dažnai pagalvoji – geriau neskambėtų. Bet, einant pylimu, pasigirdo garsai, verti skverbtis į  piliečių sąmonę. Tai buvo Arūnas Ščetilnikovas-junior su grupe. Šaunuoliai.

Svečiai „Baltasis Kiras“ pademonstravo kaip ir kokiu keliu turėtų eiti tautos rokas, popsas ir undergroundas. Tai kryptis. Viena įsirėžus detalė: meistriškai sumiksavo savo kūrinį su Grand Funk. Ne meistriškai, bet tobulai.

Aisčiai. Lai jau skaitytojas juos peikia ar giria. Svarbiau, kad jie dar kvėpsi ir net festivaluose dalyvauja. Nuosekliai senstantys jaunuoliai, demonstruojantys ištikimybę gerbėjams. Ir vienų ir kitų gretos tirpsta. Bet kitų tokių mieste nerasi.

Trys, daug metų groję Aisčiuose. Vaclovas Kazlauskas, Viktoras Jonkus ir Gintautas Dzilbus Unguraitis. Paskutinė nuotrauka kartu. Miesto sodas 2016
Tikrieji glūkoidų fanai. Nors veidai šioje foto demonstruoja santūrumą, bet sielose dar nesutema. Dailidė 2019.

Svarbu, kad kukliame provincijos miestelyje gyventų ir dirbtų tokie: Augustinas Šeduikis, Zigmas Šileikis, Romualdas Stankevičius, Andrius Abromavičius ir kiti tie, kurie moko jaunimą groti ir nepropaguoja bumčikų kultūros. Sėkmės jiems 2020-tais.

ROCK STAR. Vienintelis, išskirtinis įvykis, tai Adam Brenner-Bomb pasirodymas „Pušies“ kavinėje.

Tas 56 metų vaikinas parodė kaip reikia elgtis su gitara, ką ir kaip reikia groti tikram rokmenui. Kyla įtarimas, jog tokio lygio muzmeno mūsų  kukliame provincijos miestelyje nesulauksime artimiausius 50 metų.

FOTOMENAS. Fotolegenda Zenonas Bulgakovas retkarčiais Facebooke išmeta perliukų. Nepakartojami, turintys išliekamąją vertę ir prasmingi darbai. Kaip rašėme posto pradžioje, šiame skaitmeniniame amžiuje Facebooke kartais vyksta panašūs dalykai: ir aš taip galiu, kaip Zenonas. Tačiau tai dvi nesusikertančios tiesės, paraleliniai pasauliai. Šiandien rinkoje vietos dar vis yra. Kai nebus – prasidės konkurencija vertybine prasme. Laukime ir sulauksime.

Padėka Vytautui SanSimnui Stanevičiui, Eugenijui Vnarauskui ir kitiems, prisidėjusiems prie glūkoidiško tinklapio gyvybės palaikymo,  linkime nenurimti, kitiems prisidėti, tik taip išliksime. Atsisveikinant su Viktoru Ščetilnikovu, teko po daugelio metų pasimatyti su velionio vyresniuoju broliu.  Pasirodo, Nikolajus ištikimas glūkoidų skaitytojas ir nedelsdamas prisidėjo, atsiųsdamas istorinę foto.

Apie 1965 metus Samuelio Taco iniciatyva fotografijai sukomplektuota vakarinės mokyklos absolventų grupė ir Nikolajus juos „nutraukė“. Samuelis viršuje, antras iš dešinės. Viduryje, viršuje  – V. Kleponis, aprašytas glūkoiduose Vienos dienos kronika PLIAŽAS. Kostiumuotas – mokyklos direktorius Rušinskas. Tada Nikolajus ir Samuelis gyveno Pulko gatvėje. Tikėtina, jog atpažinsite ir daugiau personų. Laukiame komentuose.

DAILĖ. Benas Jenčius ir Alvydas Petkevičius lieja akvareles ir tapo. Šie vaikinai verti pagarbos. Lai jie dirba ir užsidirba. Linkėjimai ir pagarba Giedrei Bulgakovienei, kurios tikslūs, objektyvūs komentai ryškiai kontrastuoja Facebooko tuštybės mugėje. Dėkui Valdonei Manerskienei dėl Facebooke retkarčiais įmetamų linkų apie ypač aktualius valstybės gyvenimo tarpsnius.

R.I.P. Su didžiu liūdesiu šiais metais teko atsisveikinti su Aisčių muzmenais: Viktoru Jonkumi ir Vaclovu Kazlausku ir  miesto muzikos žmogumi Viktoru Ščetilnikovu. Kauno Company nariais Lionginu Leščinsku ir Rimu Justinavičium.

Netekome Kauno Company nario Rimo Justinavičiaus. Kairėje jo paskutinė nuotrauka. Gyveno Ispanijoje su žmona Kristina ir šeima. Kaip pasakojo Kristupas Petkūnas, Rimas su praeitim mažai bendravo, tačiau palaikė ryšius su glūkoidų veteranu kauniečiu Valdu Griškoniu. Apie netektį sužinojome Valdo dėka. Dešinėje:  Rimas (kairėje) su Kristupu 1971, Kaunas. Alytaus melomanams Rimas buvo tilto pradžia su Company. Dzilbus pas jį padarė pirmąjį įrašą – Uriah Heep – Salisbury

NATO. Šiais metais didžiųjų polemika apie NATO gali kelti rūpestį mūsų valstybės ateičiai. Dėl D. Trampo ir E. Makrono pasisakymų pakvimpa katastrofišku scenarijum – NATO baigia egzistenciją. Tačiau. Amerikos verslininkas ir šoumenas politiko krėsle viską matuoja savaip, tačiau kad ir ką jis bekalbėtų, viską daro teisingai: pareikalavo susimokėti visas aljanso nares už bendras gynybos išlaidas ir tai suveikė, o amerikiečių kariai su abramsais jau Pabradėje. D.Trampas šneka viena, o daro tai kas reikia. O štai Prancūzija niekada nebuvo okupuota komunistinės Rusijos, tai E. Makronas leidžia sau viešai demonstruoti savo smegenų džiūties apraiškas. Tikėkimės, pasveiks. Tolesnis blogas scenarijus sako: kai kraštą valdo psalmes  Rusijai giedantys koloradiniai Tomaševskis ir Jedinskis, su Rusijos emisarais bazarinanti Rozova, o moralės normas nustatinėja Kamblevičius ir Narkevičius, tikimybė didėja, jog Kauno Laisvės alėja važiuos rusų armatos. Spėkite kiek tokių, panašių į tomaševskius, susirinks su raudonais gvazdikais sveikinti naujosios okupacijos?

VALDŽIAŽMOGIAI. Vidaus reikalai. Trys paskutiniai.  Asfaltą iki nieko apie nieką nežinančio, už nieką neatsakančio Ministro Pirmininko namų nutiesė marsiečiai. Politines atliekas reikia vežti į savartyną, tačiau atsiranda filtras rinkimams su didelėm skylėm, pro kurias į Seimą pateks spamas. Seimo profesionalai updeitino mokesčius, taigi, jau netrukus, jums pabrangs elektra, dyzelinas, benzinas, būsto paskolos, o paskui juos – maisto produktai, paslaugos, drabužiai, automobiliai. Bukietėlis tautiečiams Naujųjų Metų proga.

Visus glūkoidų senbūvius, jaunimą ir prijaučiančius sveikiname su šv. Kalėdom ir 2020 metais. Koks gražus skaičius 2020. Sunku būtų paneigti.

3 komentarai “Metų išklotinė, arba Verta pasiknaisioti po praeitį

Pridėti Jūsų

  1. Puiki apžvalga. Visiems glukozaurams iš kalno linkiu linksmų puikių Šv.Kalėdų ir smagių Naujųjų. O Naujaisiai visiems- kaip sako žvejai- nei žvyno,nei uodegos…

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: