Juozas Jonkus ir Aisčiai


Ką tik atsisveikinome su ilgamečiu Alytaus Ryšių Mazgo vadovu JUOZU JONKUMI (1928 – 2018). Šias pareigas jis ėjo dar sovietmečiu, o 1970 metais, dirbant atsakingose pareigose, toleruoti savo aplinkoje 18 – 20 metų jaunuolius, grojančius maištingą, Alytuje dar negirdėtą muziką buvo rizikinga. Gal todėl ir grupės pavadinimas “Aisčiai” kėgėbistų buvo suspenduotas. Bet po Juozo Jonkaus sparneliu, pašto patalpose vis tiek vykdavo repeticijos su tikrais instrumentais. Įstaigos vadovui palaiminus, buvo nupirktos vokiška Elgita elektrinė gitara, dar čekų Jolana ir bulgariška bass gitara Orfėjus, Trowa būgnai, bulgariška mikrofoninė aparatūra ir kiti aksesuarai. Tada tokie dalykai muzikantams buvo didelis turtas, be kurio tu būtum buvęs niekas.

Prisiminkime šį puikų žmogų ir dėl jo neeilinių asmeninių savybių ir gebėjimų. Tai jis išugdė savo sūnuje profesionalų elektrotechnikos-elektronikos profį. Viktoras Aisčiuose grojo bass gitara, kartu buvo nepakeičiamas specialistas garso stiprinimo aparatūros priežiūros, gedimų šalinimo ir novatoriškų idėjų realizavimo srityje.

Aisčiai numirė 2015 metais po koncerto Miesto Sode, kuriame dar buvo galima įžvelgti Aisčių dvasią. Juozas Jonkus pergyveno savo kūdikį pora metų ilgėliau. Tokia istorija.

Glūkoidų vardu, velionio žmoną, sūnų Viktorą su  žmona Jule, anūkes Aistę ir Agnę su šeimomis užjaučiame ir liūdime kartu su jumis.

 

 

5 thoughts on “Juozas Jonkus ir Aisčiai

  1. Gyvenimo keliai ir vingiai nenuspėjami. 1970 metų rudenį, būdamas dešimtokas, mačiau Alytaus pašto globojamus “Aisčius” Simne. Buvo viršūnė! O štai dabar, nors retsykiais, mūsų keliai sueina prie Glūko…

  2. … tai vis niekaip negali nurimt, Dzilbau, su tais Aisčiais? Net ir reikšdamas užuojautą Vikciui gnybteli – Aisčiai numirė… Kaip tave prikelt, pažadint, Gintautai?.. Žąsino, deja, nėra. Bakstelėtų biskį, kad pabustum… Belieka tavo ištikimoji Laima, taigi – savanoriškai varyk trim dienom rūsin perrinkinėt bulbių ir daugiau nebulbuliuok.

  3. Kiekvienas turime savo nuomonę ir teisę ją išsakyti.O jeigu kita nuomonė nepatinka,siuntinėti į rūsį perrinkinėt bulvių- nekorektiška.

  4. Dėkojam už gražų straipsnį apie mūsų mielą , gerą SENELĮ 🎸🎤🎹 ir už užuojautą 💙
    p.s. jis dar buvo lakūnas, išradėjas ir geras sodininkas.
    RIP Seneli 💙
    Su pagarba anūkės , pronūkė ir pronūkis

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s