Šuo – vietoje depresantų arba keturkojų paroda Alytuje

Šie gyviai jau tūkstančius metų šalia žmogaus. Ištikimi draugai, pagalbininkai, gynėjai ir sargai. Geras šuo yra geriau negu blogas žmogus.  Vienas, aštriai mąstatntis šiolaikinėmis globaliomis kategorijomis, net pasakė: geras šuo yra  geriau už vienos agresyvios tautos ir vieno agresyvaus tikėjimo atstovus – juos kartu į vieną krūvą sudėjus.

Nutarėte susidraugauti su šunimi? Kokios veislės, kokio amžiaus, kokių savybių, temperamento ar dydžio šunį verta įsigyti?

Šunų paroda Alytuje 2017 || Garažų Klipai 2017

Gerai, jei  atsakai sau į, iš pažiūros, paprastą klausimą: kam man reikia šuns? Mažų gabaritų “žaisliukas“ ar “skambutis“, gyvenančiam žmogidėje – puikus pasirinkimas. Nes mastifas čia per didelis būtų.  Medžioji šernus? Dratharas – puikus pagalbininkas. O kur aš jį laikysiu kai nemedžioju? Žinome, jog šunys pagal gebėjimą mokytis ir intelektą skirstomi į 6-ias grupes. Ko nors išmokyti penktos-šeštos grupės šunis – kietas riešutėlis ir patyrusiam dresiruotojui, nors įmanoma. Kartais ne vien intelekto kategorija lemia. Tarkime, retriveris priklauso aukščiausiai šuninio intelekto kategorijai, tačiau, kai į jūsų privačias valdas ateina blogietis, šis šuo nekviestą svečią sutiks gan palankiai, pavizgins galūnę ir dar nuves į vietą, kur jūsų žmonos perlų vėrinys padėtas. Analogiškoje situacijoje, pavyzdžiui,  vokiečių aviganis nekviestam svečiui kels begalę problemų. Taigi šuns savybės, pasirenkant veislę, svarbu, jei ne svarbiausia. Ko gero, stipriausiai išreikštą poreikį saugoti teritoriją, turi Kaukazo aviganis, bet jis neturės kitų, jums reikalingų savybių. Pitbulis gins jus aršiausiai iš visų markių šunų, bet kitos teigiamos jo savybės mažai išreikštos. Mintį lenkiu šuns universalumo kryptimi. Čia nepralenkiamas vokiečių aviganis.

Iš prigimties apdovanotas koviniu instinktu, kurį, išdresiruotas šuo, puikiai valdo, todėl yra bebaimis šeimininko gynėjas. Nepasitiki svetimaisiais, bet su mažais vaikais ypač draugiškas ir leidžiasi tampomas už uodegos. Jis yra puikiai dresuojamas, todėl iš jo gali nulipdyti ką nori: gali dirbti sargu, tarnybiniu ar gynybiniu šunimi. Absoliučiai valdomas, labai klusnus ir ištvermingas. Žiemą gali gyventi lauke – turi dvigubą kailį. Universalesnis šuo dar negimė. O apie išvaizdą dailinikas Alvydas Petkevičius pasakė: šis šuo nors į šunį panašus.

Negalima sumenkinti dekoratyvinių šunų veislių, jie kaip aksesuarai, gali papuošti gražią simpatišką moterį ar tapti vaikų žaisliukais.

Ir, aplamai, šuo  – vaistas nuo visų ligų, net ir tiems kuriems Lietuvoje blogai ar persekioja nesėkmės. Neieškokite paguodos alkoholyje ar depresantuose. Apsikabinkite šuns kaklą, paverkite 5 minutes ir viskas nušvis rožinėmis spalvomis.

Alytuje vyko tarptautinė šunų paroda. Buvo vertinama šunų išorinis grožis – atitikimas veislės standartams. Rezultatus, tikimės, skaitytojai komentuose parašys.

Šunų intelekto lentelė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: