Vaikų dantų priežiūra ir problemos


capture

dfj\hdfl,kjdhf\sldkgjh\sdflgkj\dfhvbl\sjdhvblsdkvhbjds

Vaikų dantys kelia problemas, kai nemokama tinkamai jų prižiūrėti. Bet kokia infekcija burnoje yra pavojinga vaiko sveikatai. Vaikų dantukų valymas ypatingas tuo, jog vaiką reikia ”prisipratinti”. Laukiant gero rezultato, reikia skirti daug laiko ir dėmesio.

Prieš 19 metų švedų specialistams padedant, Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose įkurtas odontologijos kabinetas ir jame dirbantis personalas padeda sėkmingai formuoti vaikų burnos ertmės higieninių įgūdžių ugdymą. Sistemingai dalyvaudami Alytaus rajono visuomenės sveikatos rėmimo programose, vykdydome projektą ” Burnos ertmės sveikata ir higieninių įgūdžių ugdymas”.  Programos projekto gautomis lėšomis, kūdikių namai įsigijo odontologijos kabinetui reikalingas priemones, kokybiškas pastas ir dantų šepetelius.Tikimasi, kad suformuoti ir vaikų pamėgti burnos higienos įgūdžiai išsliks ilgam. Vaikai augs sveikesni.

Su mažyliais reikia kantriai ir išradingai bendrauti, norint suformuoti ir išugdyti burnos higienos įgūdžius ilgam. Tai padeda pasiekti pagrindinius programos tikslus – sumažinti vaikų dantų karioziškumą nuo 90% iki 35% ir stabdyti burnos ligų plitimą.

 

Laimutė UNGURAITIENĖ
Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų odontologo padėjėja

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s