„Akustinės kalėdos“ taps tradicija?

Akustinės kalėdos. Alytus 2014 || Garažų Klipai Pristato || Filmuota iPhone

Po kelių sezonų tylos jos suskambėjo Alytaus kultūros ir komunikacijos centre (Medvilnės klube). Reikia dėkoti renginio atgimimo iniciatoriui – Dariui Mileriui (“Airija“) ir palinkėti, kad tradicinis renginys taptų tikra tradicija. Juk Alytus savo grupėmis nėra turtingas ir palaikyti lygį gan sudėtinga. Dariui padėjo Andrius Abromavičius su savo komanda ir Ričardas Vymeris su “Svaras 409“. Gražiai įsipaišė Artūras Sikorskis (“Vynas“). Klausėsi ir bardas Vaidas Miknius bei drąsios panelės pasivadinusios „Be rėmų“. Kodėl drąsios? Žiūrovų tarpe girdėjosi murmesys, jog tai mokamas koncertas ir mokyklos lygio saviveikai čia ne vieta. Vienas iš murmėtojų tai žmogus, kuris nesigaili pirkęs bilietą į 2015 metų NICKELBACK koncertą už 211,71 Lt, bet pergyvena, kad mokėdamas 20 Lt už “Akustines Kalėdas“, smarkiai permokėjo. Norėjosi jam pasakyti, kad lyg ir neetiška lyginti nesulyginamų dalykų, o ateiti paklausyti vietinių žvaigždūnų yra tiesiog patrijotiškas žestas ir parama jiems.
Pagrindinių atlikėjų muzikinis stilius labai panašus, gal jis turėtų vadintis Alytus sound? Andrius paįvairino programą, sušnękęs tarptautine muzikantų kalba – sugrojo bliuzą.

Apie garsus. Jei jau akustinės Kalėdos, tai turėtų visi aparatai būti unplugged. Suprask jokios elektros energijos. Realiai tai sudėtinga ir dar nuo šio MTV “išradimo“ 1989 metais, mikrofonams  ir kai kuriems instrumentams neišvengiamai būtinas garso stiprinimas. Kai nėra kvalifikuotų akustikos specų, galima nugrybauti. Klausant “Svaras 409“ naujo, visai neblogo albumo, gabalai buvo paskandinti bass gitaros ir drumsų smogiamosios jėgos. Labai skanių gitarinių pasažų, o ir Ričardo vokalo kartais salėje nelabai galima buvo išgirsti. Andriui pasisekė geriau, jo instrumentų skambesys buvo  arčiau tiesos. Tai techniniai reikaliukai ir, suprantama, ateityje nesikartos. Filmuotoje medžiagoje viskas girdisi pakenčiamai, galima pajuokauti, kad  sumanus telefonas sumaniai išpjovė žemus dažnius ir taip tragiško skambesio neliko.
Klausytojų buvo arti pilnio. Aišku, tai draugai, draugės, artimieji ir šiaip prijaučiantys. Svarbu, kad renginys įvyko, pavyko ir taps tradiciniu.

Tai ir yra cool.

Vienas komentaras “„Akustinės kalėdos“ taps tradicija?

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: