2014 apžvalga arba Kalėdiniai pasiskaitymai

Mūsų naujienos labai elementarios, kasdieniškos ir nepretenduojančios į sensacijas. Jų tikslas, pasidalinti bent skurdžia informacija kaip sekasi neoficialiam bendraminčių klubui. Mes neturime reporterių tiek ir tokių, kaip Lietuvos Rytas ar New York Herald Tribune, todėl tos info turime tik tiek, kiek patys sau pateikiate. Du pavyzdžiai: vienas geras, kitas nelabai. Viktoras pagavo  beveik 10 kg lydeką ir visas pasaulis jau žino. Kitas atvejis. Atvažiavo gerbiamas mūsų žmogus į kultūra žaižaruojantį tašką Ligoninės gatvėje, bet inkognito. Apie tai sužinome iš atsitiktinių šaltinių ir tik po savaitės. O būtume pasilabinę, gal kokį vaizdo reportažėlį padarę, išgėrę po stiklelį kavos.

INICIATYVA. Vienas iš glūkoidų, Linas Jakštonis ėmėsi pagirtinai reikšmingos ateičiai veiklos: nutarė, jog iš gilaus kolapso reikia prikelti MIESTO SODO dvasią. Pirmas žingsnelis jau žengtas: sukurta iniciatyvinė miesto piliečių grupė. Bet liko begalė sekančių rimtų judesių.  Prašymas: netyčia suradę savo privačiuose nuotraukų albumuose  ploščiadkėje stovėjusios medinės scenos nuotrauką, nedelsiant siųskite į Glūkoidų paštą. Tai padėtų atkurti jos tikrąjį vaizdą ir palengvintų užduotį projektuotojams. Jei Valdovų rūmai laužti iš piršto ir pagardinti istoriniais faktais grįsta architektų vaizduote, tai scena miesto sodo pakraštyje neturėtų būti spekuliacijų objektas kaip ji atrodė iš tikrųjų.

linas-sode

STUDIJA. Glūkoiduose rašėm apie Alvydo Petkevičiaus tapybos virtuvę caro laikų kareivinių pastato palėpėje.  Šiandien Alvydas darbo studijai paskyrė vieną savo gyvenamo būsto kambarį. Apie tai reportažas.

LAIKRODIS. Matote Algirdo Žemaičio laikrodį, kurį jam 1988 metais padovanojo jo giminės amerikiečiai lietuviai. Įdomu, kad šis CASIO elektroninis grynakraujis japonas per parą paskuba 1 sekundę, lyginant su Pasulio Atominiu Laikrodžiu. Tai neturėtų būti labai keista, jei ne įdomus faktas, kad jo maitinimo bateriją Algis pakeitė tik dabar. Tai kiek metų ji tarnavo?  26 metus.

laikrodis-algio-2

AISČIAI SUGRĮŽTA. Bando sugrįžti. Renkasi grupės, žinomos savo novatoriškais pasirodymais aštuntą dešimtmetį Alytuje ir visoje Pietų Lietuvoje, nariai ir gerbėjai. Derina gitaras, konstruoja ateitį ir kelia begalę gandų, spekuliacijų ir kitokių insinuacijų, savo bandymų sugrįžti atgal į praeitį, tema.

aisciai-tekstas

NETEKTIS. Mirė miesto futbolo legenda Rimas “Zavilė“  Zaviliauskas. Senieji Alytaus mochikanai puikiai prisimena “Kooperatininko“, “Alyčio“, “Dainavos“ (tai ta pati komanda, tik laike kitusiu pavadinimu) futbolo komandų krašto gynėją (o gal saugą – jo kolega Vytas “Watas“ Malinauskas čia patikslins) Zavilę, kurio gatvėje nepamatysi kitaip, nei su įkištu į pažastį arba rankoje laikomu “Sporto“ laikraščiu. Sutiktas greitakalbe išbers paskutines futbolo naujienas, vaizdžiai atpasakos varžybų momentą apie nabagą, kuris iš 5 metrų nepataikė į vartus.  Zavilė apie tokį atsiliepdavo labai piktai. Rimas buvo ir Jurgio Kunčino prozos kūrinių herojus, kai tema liesdavo futbolą Alytuje. Paskutinį kartą Dzilbus buvo sutikęs Zavilę šių metų pavasarį prie buv. “Žuvinto“ restorano. Viskas vyko taip kaip ir turėjo vykti. Rimas iš striukės vidinės kišenės ištraukė šūsnį naujausios spausdintos informacijos ir pamaitino pašnekovą  futbolo naujienomis mieste, Lietuvoje ir pasaulyje. Be to, pademonstravo savo šaliką su Manchester United skiriamaisiais ženklais ir vaizdžiai papasakojo, kokiu išmaniu keliu šį aksesuarą jis įsigijo.

VYDUTIS. Tai nauja Alvydo A. Jegelevičiaus trumpametražinė knyga apie savo vaikystę –  taip spėlioja jo talento gerbėjai.  Knygos pristatyme Vilniuje dalyvavo daugybė Alvydo kolegų, gerbėjų, Vilniaus alytiškių – Albertas Antanavičius, Vidas Lubauskas, Algirdas Verbauskas su žmonyte Onyte, Eugenijus Vnarauskas, kiti.

IMG_7338__m

joris_iphone

PAPILDYMAS. Glūkoidų gretos pasipildė nauju glūkoidžiuku Joriu. Bendraautoriai: Rasa ir Donatas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUSŲ KAMŠTUKAI.Saulius Jegelevičius prie Glūko retkarčiais pamalonindavo mus akustinės gitaros klasikiniais pasažais. Dabar jis dirba su moksleiviais ir proteguoja Fabijoniškių vidurinės mokyklos jaunuosius bitlų gerbėjus. Ta proga Alvydas Jegelevičius rašo: patys matot – reikia mokėt išimt tuos kamštukus arba norėt, kad kas juos ištrauktų, tada muzika pati išsilies, suskambės. Čia aš apie gerus norus ir pastangas siekti. Linkėdamas visiems kurybinio džiaugsmo, Alvydas J.

 

2 komentarai “2014 apžvalga arba Kalėdiniai pasiskaitymai

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: