Eurovizija 2013 – keliais žodžiais…

Į Euroviziją žiūrima labai įvairiai. Kad nekiltų labai gilių, kritiškų ir atsainių diskusijų, siūlau apsiriboti tokiu apibūdinimu. Tai tokia kultūrinė olimpiada, kurios metu šokama, žaidžiama lazeriais, dar dainuojama ir profesionaliai pristatoma žiūrovams. Stiliai, žanrai gali patikti-nepatikti, bet  atlikėjai aukšto lygio ir ne kiekvienas vietinės reikšmės žvaigždūnas gali tai pasiekti.

eurovizija_pajovisUžsifiksavo eurovizinė klasika: rusai, ukrainiečiai, bent man patiko ir, aplamai, pirmą kartą nustebino gerąja prasme rusų atlikėjai, kurie pasirodė tikrai europietiškai, nepasidavė ankstesnių festivalių įtakai –  pseudo vaizdams su būgnais ir kitokiais audio-vizualiais šamaniškais atributais. Antra srovė: diskotekų muzikėlė. Ypatingai nepatiko baltarusių pasirodymas, nuėjau valytis dantų, nors kaimynams reikia dėkoti už skirtus taškus mūsų tautiečiui. Nei latviams, nei estams mes nepatikome. Tik italai Andriui Pojaviui skyrė 10 taškų. Taigi, jei kitų šalių balsavimus už kaimynus buvo galima nesunkiai nuspėti, tai Lietuvai prognozuoti kaimyninę paramą reikėjo Delfų orakulo. Nemyli mūsų kaimynai. Sakysite mūsų atstovo dainelė skysta. Tai skandinaviška, kažkuo primenanti norvegų A-ha, gal kiek airių U2 ir turinti alternatyvos kvapelį. Drąsus sprendimas, o vieta rikiuotės gale dar nėra katastrofa.

Gerai, kad festivalis Malmėje, o ne Balkanuose, gal todėl čigoniško folkloro beveik nebuvo. Pramogėlė verta dėmesio ir maždaug 28 kartus įdomesnė nei įvairūs šokiai, duetai ir kitas balaganas per tautinę TV. Kartą metuose pažiūrėti Euroviziją verta. Dar ir todėl, kad komentuoja Darius Užkuraitis. Jo kometarai ir vertinimai, kaip ir ankstesnėse eurovizijose, patiko labiau už pačius festivalių dalyvius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: