Glūkas 2012. Susitikimo dienoraštis

Vietoje įžangos. Tai kas turėjo įvykti – įvyko. Fotogalerija Glūkas 2012 bus nuolat atnaujinama. Tai priklausys nuo mūsų pačių, kaip greitai siųsite nuotraukas į atvira pašto dėžutę fotografijoms ir laiškams Glūkoidų paštas. Algis Verbauskas tą jau padarė. Sutikite su nuostata, kad surinkti visus įvykio trupinius neįmanoma, todėl jūsų atsiliepimai, komentarai, papildymai, patikslinimai būtų labai geidžiami.

Aidas sugrįžo į faterlandą iš ūkanoto ir vėsaus Glasgow Škotijoje. Ten paskutinę savaitę tyrinėjo Lochneso ežero vaizdingas apylinkes, vildamasis pamatyti plaukiojantį reliktinį ichtiozaurą. Jis sakė – ten žavu, bet naktimis palapinėje teko kalenti dantimis, o prie Glūko šilta ir saulėta. Ir tai tiesa – vasara prasidėjo šį savaitgalį. Gal todėl daugelis maudynių sezoną pradėjo būtent čia.

Vytautas Galbuogis, nagingas ir kūrybingas  glūkoidas, pernai vykusiame jubiliejiniame susrinkime Glūkas 30, kuris sutapo su glūkoidų pakūrėjų gimtadieniais, Dzilbui įteikė savo kūrinį, simbolizuojantį delnus, atsargiai laikančius vinilinį albumą. Šiais metais Vytas Virgiui padovanojo kompoziciniu požiūriu analogišką dirbinį, bet šis nedviprasmiškai vaizduoja Virgiaus pasirinktą gyvenimo liniją, tikslus ir pašaukimą. Virgius buvo sužavėtas ir sujaudintas, todėl atsargiai rinko padėkos žodžius.

Šančių magnatas Vidukas, pagautą labai di-i-i-i-delę lydekaitę, nuo ežero atnešė įvyniojęs į labai mažą žolių kuokštą, idant smalsi akis nenužiūrėtų. Reikia pripažinti, jog žvejyba nebuvo sėkminga, tačiau Viktoro lydekų ankstesnis laimikis, Julės tobulai paruoštas, maloniai dirgino glūkoidų skonio receptorius. Negalima neminėti ir Viduko Onutės, kuri iš naturalios kilmės produktų iškepė klasikinio skonio pyragą. Žinant kaip sunku šioje srityje konkuruoti su chemikalais prisodrintais konditeriniais gaminiais, Onutė sulaukė padėkos ir dėmesio.

Sulaukėme politikos apžvalgininko Vyto Dumbliausko su drauge Marija. Tai dar vienas iš Kurorto, anais laikais mušęs būgnus ir, draugų paprašytas, su exAisčiais restorane “Nemunas“ padainuodavo kažką kernagiško. Vytas nusipelnė pagyrų už objektyvų, analitinį ir nešališką politinių įvykių vertinimą TV laidose ar kituose žiniasklaidos kanaluose.

Vienas glūkoidų sueigų veteranų Virgius Lepeška savo atvykimu įrodė, jog pasimatyti su draugais čia yra tinkama vieta ir laikas. Būtina nepamiršti, kad pažinti Ameriką pagal Keruaką buvo jo idėja, gimus čia 2008 metais sėdint prie vandens, gulbėms plaukiojant ir pašnekovų būreliui postringaujant apie neįgyvendinamas svajones. Idėja virto kūnu ir glūkoidų tinklapis pasiįvairino šešiais reportažais iš žemyno, atrasto Kristupo Kolumbo arba Amerigo Vespučio.

Paulius tesėjo žodį, duotą per Jonines, vykusias Aptvare pas Džonį. Tai buvo puikus plovas. Apie tai matysite filme-kratinyje, kuriame Paulius pasakoja ne tik apie ingredientus, bet ir dvasinias būsenas, jausmus ar kitas harmoningas sąsajas, būtinas nepakartojamo produkto ruošimui, gaminimui ir pateikimui gausiam ragautojų būreliui.

 Kamera ir montžas Dzilbus || Filmas-kratinys, padėsiantis užpildyti momentus, kuriems komentarų neparašysi

Penktadienio vakaras priklausė Albertui “Šekspyrui“ Antanavičiui. Girdėjome visą spektrą temų su jausmu ir meile įkorporuotų  dainų arsenale: apie pokario partizanus ir seną Alytų, sentimentaliai lyriškas ir aštraus siužeto dainas, “Glūkomaniją“. Ši daina pretenduoja arba jau tapo sueigos himnu. Vis tik, norint kokybiškai nufilmuoti tokius koncertus, reikėtų ateityje juos rengti dar saulei nenusileidus. Agnė, viena progresyviausių glūkoidų pažibų , beje, švenčianti savo 15-tą gimtadienį, šį kartą dėl labai rimtų priežasčių negalėjo atvykti ir padainuoti. Jos songas “Eternal Flame“, kurį Agnė, neabejojame, būtų puikiai sudainavus, buvo repetuojamas “Aptvare pas Džonį“ Joninių pavakarėje. Išliko repeticijos video įrašas, paįvairintas šventės dalyvių judančiais paveikslais. Šis įrašas buvo keletą kartų transluojamas iPad monitoriuje glūkoidų susibūrime, vis pažadant žiūrovams, jog Agnė kitais metais pasirodys gyvai ir Dzilbui nereikės virtualiai dubliuoti glukoidų grupės “Agnė Ilona Rasa (Three Generations)“  lyderės balso.

 Kamera ir montžas Dzilbus  || Agnės songo repeticija, vykusi “Aptvare pas Džonį“ (beta versija)

Agnės senelis Kęstas, išgėręs dvi pintas alaus, tvirtai pažadėjo jai nupirkti gimtadienio proga iPadą. Danutė, ištikima Kęsto gyvenimo palydovė ir žmona, truputėlį nusistebėjo drąsiu vyro poelgiu, tačiau paminėjo  svarbų ir įgimtą jo  bruožą – pavėjui pažadų nemėtyti. Tai, kas aukščiau parašyta, Agnei teikia viltį brausinti Facebooke patogiai ir šiuolaikiškai. Galima dar pridėti, kad visi komunikacijų produktai prasidedantys “i“ raidele yra techniškai išbaigti, paprastai valdomi ir sukurti žmogui. Neveltui sakoma, jog, pavyzdžiui, telefonai skirstomi į dvi rūšis: iPhonus ir kitus telefonus.

Buvo miela paklausyti futbolo veteranų Vyto Malinausko ir Romo Elsnerio prisiminimų apie auksinį Alytaus futbolo periodą, kai jie iškovojo krašto čempionų titulą.

Augustas ir Lina greitai minės sąntuokos metines. Pirmą kartą čia atvyko ir Linos tėveliai. Tiesiog pasimetę šurmulio verpetuose nepasidomėjome jų nuomone apie sueigą, tačiau tikimės, jog jie vėl atvyks prie Glūko 2013 metais ir tai bus tiksliausia nuomonės išraiškos forma.

Mėlynės, žemuogės prašėsi būti surinktos. Laima ir Viduko Onutė tam skyrė dvi dienas po pora valandų. Šios tetos miško gėrybėmis nepamiršo pavaišinti mažuosius Mykoliuką ir Jonuką.

Vytautas “Styga“ Palubinskas, nors ir  neišmatuojamai užimtas įvairiais ūkiniais reikalais, surado 12 valandų, atvyko čia  ir jas praleido bendraminčių ratelyje. Vytas nupirko keletą akrų žemės vaizdingoje Nemuno pakrantėje ir, kai čia įgyvendins savo sumanymus, pakvies saviškius į pirtį  arbatos gėrimo ritualui, meditacijoms, pokalbiams apie gyvenimo esmę, prasmę, balandas ant kapo ir aptarimams kitų neišvengiamų gyvenimo tarpsnių, kuriuos mes visi patyrėme ar dar patirsime.

Šeštadienio pavakarėje apsilankė Algirdas Žemaitis ir Romualdas Ambroževičius, kuris čia atvyko dar nespėjęs tinkamai pailsėti po kelionės per kelias laiko juostas iš tolimosios Pietų Korėjos. Maestro Algirdas Verbauskas tuoj su Romualdu rado bendrą pokalbio temą. Algirdas sutiko Kęstą po 30 metų. Tai Centro chebrytė. Peršasi išvada, jog Glūko meetai – geras renginys ir vieta pasimatyti su vaikystės draugais.

Jau vėlų, šiltą ir jaukų  šeštadienio vakarą maestro Algirdas Verbauskas būreliui pašnekovų atsakinėjo į klausimus apie dirigento ir batutos vaidmenį, koncertinius turus ir kitas subtilybes, kurios eiliniam žiūrovui-klausytojui gali būti nepastebimos.

Miela buvo matyti čia Agnę Jonkutę su Tomu Krilavičium. Tai puikus tendemas, graži pora. Agnei teko savo adresu išgirsti keletą komplimentų, nutaikytų į jos pastarųjų metų kūrybinį pakilimą ir pasiekimus.

Šį kartą glūkoidų komuna savo stovyklą išdėstė visame plote dešinėje pusėje. Ryškėja tendencija kolonizuoti vis didesnį plotą. Dar dalyvavo glūkoido Vidmos dukra Giedrė su draugėmis, Tomas, Gintarė (visi Kaunas), Jovita (Alytus), Vatikanas (Vilnius) ir kiti defaultiniai dalyviai. Dauguma susirinko iš Vilniaus, Kauno ir Alytaus. Rengiant šį reportažą, atskridęs iš Londono ir tik nusileidęs į Vilniaus aerouostą, paskambino Kapitonas  su  intencija dalyvauti Glūko 2012 susitikime. Jis tikėjosi, kad renginys vyks liepos 6-10 dienomis. Tai dar kartą įrodo, jog glūkoidas privalo skaityti savo organą – tinklapį ir sekti informaciją. Viktoro Julė, turinti puikių statisto bruožų, pastebėjo, jog šiais metais čia galėjo apsilankyti apie 40 dalyvių. Vieni atvažiavo, kiti išvažiavo. Rotacija vyko nuolatos.  Buvo atvažiavusių jau ketvirtadienį. Buvo išvažiavusių tik pirmadienį.

Tai dar vienas malonus sapnas, kurį galima susapnuoti tik čia, prie Glūko. Trisdešimt pirmas puslapis užverstas.

8 komentarai “Glūkas 2012. Susitikimo dienoraštis

Pridėti Jūsų

 1. Garbės žodis, šitą dainą padarysiu glūkoidų hitu ! Na, o kas liečia susirinkimą tai Didelis Ačiū visiems glūkoidams, kad nepamirštate manęs ir nepamirštate išlikti paprastais, šiltais žmonėmis 🙂

  Patinka

 2. Beveik neabejoju, kad tai iš Emerson Lake Palmer disko Tarkus, tik to konkretaus gabaliuko pavadinimo neprisimenu

  Patinka

 3. Puikus Ginto reportažas. Ypatingai malonu matyti Aidą (Aiduką), sugrįžusį į “faterlandą“. Sveikas, Aidai! Gana smagu išvysti Gluko aplinkoj nepartinių partijų ekspertą p. Dumbliauską. Tikėtina, jog prie Gluko turėjote ir bealkoholio alkoholio (arba atvirkščiai) ekspertą, idant tam tikri Gliūko bendruomenės nariai būtų apdovanoti įvairiopais nušvitimais. Ko geriausios Jums visiems sėkmės ir vasaros!

  Patinka

 4. Rasele, tavo užrašytas vokiškas Gliukas (vok. laimingas) man šviesiau skamba, o tas Varėnos Glukas tai šiektiek bukai skamab, bet ką darysi – aisčiai buvo ne tik prie Nemuno, bet ir Aistmarėse, net ir Estijoj,..
  Gerai būtų sueit ir iškept sriubos prie Nemono, o kad ir Nemune (restorane) ? Ką manot ?
  Sveikinu V. Dumbliauską su drauge.
  Gintai-Dzilbau, įdomu – kas ta miela dama dešiniam nuotr. kampe taip maloniai ir intriguojančiai susirangius ?..
  geriausi linkėjimai

  Patinka

  1. Matai, tame mielo ežerėlio pavadinime visada kažkaip jutau svetimybę, tik nemokėjau įsivardyt. Dabar man jau aišku, kodėl vis kaskart “sumiliavoju“: tai glukas, tai gliukas, tai gliūkas, kad jį kur… Dovanokiet visi dzūkeliai ir ne

   Patinka

 5. Sveikinu glukoidus su praėjusia švente. Šiandien visus pasiekė žiauri žinia- mirė “DEEP PURPLE“ klavišininkas JON LORD. Jam buvo 71.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: