Lietuva: istorinis rekordas ir roko istorija

LIETUVA SIEKĖ PASAULIO REKORDO

“Veni, Vidi, Vici“ tarė Julius Cezaris 47 metais prieš Kristaus gimimą

Jau startuoja Europos krepšinio čempionatas. Tautiečių akcija, siekiant kamuolio mušinėjimo pasaulio rekordo, įvyko. Ar pavyko, ekspertai-vertintojai tars žodį. Kukliame provicijos miestelyje Alytuje dalyvavo virš 5000 atkaklių krepšinio fanų, siekusių įamžinti Lietuvos vardą neįprastu būdu. Dalis užsiregistravusiųjų negavo kamuolių – organizatorių patirtis panaši į patirtį valstybės ar krizių valdymo. Bet kamuolių buvo išdalina tiek, jog ir kamuolių dalinimo gyventojams rekordas taip pat galėjo būti pasiektas. Akcija įspūdinga, renginys išreklamuotas, tačiau turi panašumų su Lietuvos rinktinės pasiruošimu lemiamoms kovoms. Kažkur, kažkas, kažko nepadaro, kad vyksmas vyktų sklandžiai. Vis tik būkime optimumrealistai ir nuoširdžiai Lietuvai linkėkime bronzos.

 Kamera & montažas Dzilbus   ||  Trukmė 3:56

LIETUVOS ROKO ISTORIJA

Knygoje turėtų būti paminėta ir Alytaus grupė “Aisčiai“.

2011-aisiais, praėjus pusšimčiui metų nuo lietuviško roko atsiradimo, išleidžiama pirmoji Lietuvos roko istorija. Tiesa, tai – pirmasis toks bandymas, todėl platus skaitytojų ratas, kuriam ši knyga skiriama, neturėtų būti labai griežtas jį vertindamas. Enciklopediniame, tačiau gyvai parašytame leidinyje – apžvalginiai straipsniai, interviu su žymiais muzikantais, esė, pamąstymai, prisiminimai, daugiau kaip 1500 grupių ir muzikos kūrėjų aprašymai bei paminėjimai.

Knyga gausiai iliustruota istorinėmis ir šiuolaikinėmis fotografijomis, kitomis iliustracijomis. Joje dėmesys skiriamas visoms roko plačiąja prasme atmainoms: kalbinami ir 1960-aisiais, ir 2011-aisiais susikūrusių grupių atstovai. Taip pat trumpai pristatoma ir kaimyninių šalių roko istorija, lyginama su lietuviškąja. Esminė knygos idėja – roko muzikos negalima atskirti nuo jos ištakų (estradinės muzikos, džiazo, klasikos, klezmerių muzikos, „Fluxus“) ir naujausių eksperimentų, peraugančių į audiovizualinius performansus. Knygoje žodis rokas simbolizuoja ne tik maištą, bet ir jungtį tarp, atrodytų, skirtingų ir niekada nesusitinkančių epochų. Rokas vienija!

Pagarbiai, Mindaugas Peleckis, knygos autorius ir sudarytojas. Plačiau apie knygą ir kaip ją įsigyti:

□ Mindaugo Peleckio puslapiai
□ Leidykla ‘’Mintis’’. Knygos internetu
Alvydas Jegelevičius apie knygą ankstesniuose glūkoidų puslapiuose

2 komentarai “Lietuva: istorinis rekordas ir roko istorija

Pridėti Jūsų

 1. Gražiai Dzilbaus nufilmuota. Bet… kai mėtė iš mašinos kamuolius, negalėjau atsikratyti asociacijos, kai Vyktaras “iš Kėdainių“ kažkada mėtė miniai ledus, o “batviniai“ juos graibstė ir už porciją per rinkimus pardavinėjo Valstybę nežinia iš kur atsidanginusiam “svarščikui“. Tada man kažkaip ir buvo sugadintas “duonos ir žaidimų“ pirmavaizdis. Gal kada pasitaisys. 🙂

  Patinka

  1. Sotiems romėnams vaizdų reikėjo, nes duonos užteko. Kinų Činghai provincijos kamuolių fabriko vergai davė geras pajamas savo direktoriui, tautiečiai šauniai pramogavo ir garsino Lietuvą. Visa tai nuteikia pozityviai.
   Va, radau nuomonę komentare apie svarščiką – pritariu.
   Jei partijos pavadinimas „darbo“ ir tokio Lietuvoje nebuvo, tai britų leiboristai jiems tapo „dalnij rodstvenik“. Labai pragmatiška ir išmintinga, žinant, kad eurokaimiečių šalyje, kai partinis lyderis iš krašto, 50 metų „globojusio“ Lietuvą, būsi priimtas kaip pranašas. O dar kiek primityvių show numeriukų Viktaras moka… Kažin britai ar įsileistų tokį į savo politikų ratelį? Nebent WC bakeliams prižiūrėti Downing Street’e Nr. 10. Bet ir tam darbui reikia atestato. Nefalšyvo.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: