Vidzgirio ąžuolus atakuoja piratai

Alytaus miesto teritorijoje driekiasi 452 ha Vidzgirio miškas – unikalus gamtos kampelis, kuriame veši plačialapiai bei griovų ir šlaitų miškai, skroblynai, ąžuolynai, didelę botaninę vertę turintys retieji augalai (apie 350 rūšių), gyvena saugomų gyvūnų rūšys. Nenuostabu, kad jis 1960 m. buvo paskelbtas botaniniu draustiniu, kuriame veši apie 130 metų senumo ąžuolynas ir didžiausias Lietuvos skroblynas.

Sovietmečiu išvaduotojų tanketės taip išvagojo mišką – dar šiandien karinį miestelį ir Radžiūnų tankodromą jungia laiko nugludintos šiandien jau takais virusios gilios provėžos.

Keturračiai motociklai Vidzgirio botaninį draustinį niokojo kaip sovietų tankai. Negąsdino iškabinti skelbimai, kuriuose informuojama apie gresiančias 500 litų baudas.

Buvo laikai, kai visi garbingi Šikučių prospekto, Madrido gyventojai Vidzgirio miške į liepos ar klevo žievę peiliu įrėždavo savo inicialus: JK, AA, PS, SS, GU, VN, RZ, JŽ, VP, EJ, AD. Vėliau jie išpirko kaltę, statydami suoliukus prie Linijos kalno ir Sustok pasigrožėk II, kuriuos vėliau vandalai sulygino su žeme. Tada jie įrengė metalinius suolus, rėmą įbetonavo ir prie jo privirino nerūdijančios skardos plokštumas. Kad amžinai stovėtų. Stovėjo pusmetį.

Balandžio mėnesį gyvybe,  jėga ir sveikata spinduliuojantys šimtamečiai ąžuolai staiga “susirgo“ tik todėl, jog ne laiku ir ne vietoje užaugo. Miškas aukštuose Nemuno šlaituose pilnas virtuolių, o visi nupjauti ąžuolai augo  pamiškėje, prie takų, kuriais nesunku privažiuoti ir grobį išsivežti.

Liūdna jei tai Vidzgirio piratų darbeliai, bet kas gali paneigti, jog mediena nebus panaudota elitinio šunponio dvarelio interjiero puošybai. Juk aukščiausios kokybės ąžuolo medienos niekas į krosnį nekiša.

Aplinkos ministerija 2010 m.  sausio 27 patvirtino naujas Miško kirtimų taisykles, tačiau jos niekaip nesusiję su Vidzgirio senolių naikinimu. Ar žinote, kiek Lietuvoje yra valstybinių iš mūsų pinigėlių išlaikomų darinių, kurie tiesiogiai arba dalinai organizuoja, prižiūri, kontroliuoja miškus ir kitas gamtos gėrybes? Jų sąrašas ilgas: Alytaus miškų urėdija, Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos, Savivaldybės aplinkosaugos skyrius, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, Lietuvos Respublikos Seimo aplinkos apsaugos komitetas, Aplinkos ministerija, Aplinkos apsaugos agentūra, Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos, Aplinkos kokybės departamentas, Gamtos apsaugos departamentas, Miškų departamentas, Aplinkos strategijos departamentas, Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcija …

Iškirstų šimtamečių ąžuolų kelmų tikslios geografinės koordinatės turėtų sudominti šias institucijas, nes iškirstų medžių metriniai kelmai džiugina tik bomžiukus – yra vieta buteliukui stabiliai pastatyti.

15 komentarų “Vidzgirio ąžuolus atakuoja piratai

Pridėti Jūsų

 1. Va taip reikia Dzilbau ! Straipsnelio santrauką su nuotr nusiusk i Alytaus Naujienas.
  Dabartinis Alytaus uredas p. Zelenius, atrodo, kilęs nuo Kaniuku, tai mano senelius pazinojo. Supras. Būtinai pranešk
  Sveikinu Tave, žaliasis broli ! Man irgi tenka susidurt su panašiais reikaliukais.
  Ateity pasistenk juos nufotkint. Mane taip patarė:svarbiausi dalykai – mašinos nr., žmogus su “varna“ arba pliauska rankose. Tai pagr irodymo šaltiniai. Be ju – apsigins-išsigins,..

  Pranešiau Vyt. Nedzinsko bičiuliui Selemonui Paltanavičiui iš Aplinkos Apsaugos Ministerijos.
  Jo el pastas – s.paltanavicius@am.lt
  d.tel 8 5 2663547 fax 8 5 2663663
  Miškų kontrolės (vagysčių) v-kas Albinas Morkunas – 8 614 72598, d.tel 8 5 2723454

  Reikia kurt ir burt savo bendruomenę į vieną – sąmoningą ir stiprų darinį.Tada bus lengviau.

  Dar primenu himno eilutę “vardan tos Lietuvos, vienybė težydi,..“

  Patinka

 2. Nupjauta Lietuva-isigelbejimo nematyti,sikakoja,didieji turtai ant visu musu geru noru dvasiniu vertybiu.Sios dienos lrytas raso ,kaip Leipalingio sen.prie Avirio ez,namai dygsta,jau visur zmogeliukai uz galvu griebiasi.Atrodo,kad Alytiskis teisejas Rimantas Petrauskas kelius aria zmpnes siurpina-parazitizmas tampa visagalis,o mes cia eilines duseles tik pirdalas vandeny,bet vistiek reikia dusinti.Dabar Lietuvai tik specialus kiauliu gripas gali padeti,kad tokius dusintu,arba nauja tremtis-pirma buvo inteligentija dabar lietuviska oligarchija

  Patinka

 3. Perskaičius šitą publikaciją, nežinai ar verkt, ar imt “rapnyką“. Pagal savo charakterį, žinoma, pirmiausia paėmiau “rapnyką“: Tu gi žinai, Gintai, kad kritinė masė mūsų “liūdo“ – švonderių bei šarikovų gentainiai ir giminaičiai. Net ir mūsų pavidzgiryje – išsišluoja savo pasaulėlius, savo “dvarelius“ ir iš savo sterilių kromelių – visas šiūkšlukes – Vidzgirin. Vargšas Vidzgiris…
  O verkti parlėkiau pas Alvydą.Pasigodojus, dailininkas Alvydas Petkevičius su širdgėla konstatavo: ąžuolas – ypatingas medis. Kai jį iškerta, viskas aplinkui pasikeičia. Jo ypatingas yra lapijos vainikas. Kai jo nebelieka – atsiveria nenusakoma tuštuma: ten, aukštai, žemai ir širdyje…

  Patinka

 4. Gintui: – iš kelmu nematyt kad medžiai sirgtų ?..
  Paprastai – jei kokia palaužta ąžuolo šaka ir nudžiūva tai – ne priežastis kirst senolį.
  Gal skaičiavai rieves, ar matavai skersinį D ?..
  IR DAR – O KUR MEDIENA ?

  Patinka

 5. kokie medziai gali rupet svonderiui?pagalvokit ka daro su gyvais zmonemis:mano mama per puse metu uzdusino istaiga kuri turejo ja rupintis

  Patinka

 6. vau ;)Kartais mintys sutampa -ką tik Sviderskytės texstą perskaičiau, ir jau mislyjau, kam čia nuorodą nusiūst 😉
  Dzievaž užkniso tolerancija dalykams, kurie iš esmės netoleruotini 👿
  Na, pvz., čia daug kas žino, kiek aš moku statybininkų/kalėjimų ir t.t. “frazeologizmų: 😳 :ewil: Ale gi į galvą neateitų viešoj erdvėj jais svaičiotis 🙄 O kandidatams į KULTŪROS ministrus, neva galima…

  Patinka

 7. Kadangi A. Valinskas atstovauja pop kultūrai, kuriai iki nuo amžių suprantamos Kultūros toli kaip nuo čia iki Kaukazo, todėl Prezidentei ir neįtiko jo kandidatūra į ministrus. Ar netolerantiškai jis tą viešai pasakė (ten kažką – boba …) – oficialiai teigiama, kad netolerantiškai ir net nepagarbiai. Neoficialiai teigiama, jog tai tik NETINKAMAI išsakyta tiesa apie Prezidentę.

  Patinka

 8. Mes labai susipainiosime, jei imsime netinkamai išsakyti tiesas (TIESA nė vienai žmogiškai būtybei nėra pasiekiama), ar tinkamai išsakyti netiesas, ar imsim meluoti nutylėdami. Mes galim ir turim teisę išsakyti savo manymus, tie manymai tuo skaidresni, kuo jie drąsesni, akylesni ir apsaugoti nuo projekcijų, t. y. įsisąmoninti.

  Patinka

 9. Visi mes išdidūs, iškėlę galvas, tolerantiški atsietai tylime, kol mūsų pačių tai nepaliečia… Noriu grįžti prie komentatoriaus igo “tarstelėjimo“. Jį tai palietė, jei labai skaudžiai – prašau priimti užuojautą ir palaikymą, nes mes nė vienas nesame apsaugoti nuo švonderių, šarikovų, smulkių niekšelių ar stambių niekšų. O yra žmonių, kuriuos tai jau palietė:

  http://www.delfi.lt/news/daily/Health/nepagydomi-ligoniai-uz-lasine-mokejo-po-30-tukst-lt.d?id=31898125

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: