Puošnūs Vabalai pasitiko vasarąSimniškis Vytautas Stanevičius, praleido daug vasarų Alytuje Liepų ir Užuolankos gatvėse, tad iš tokios tolimos ir kartu artimos vaikystės į atmintį įsirėžė vasaros vakarais iš Alytaus parko estrados sklindanti muzika. Su Albertu ”Šekspyru” Antanavičium kartu studijavo Vilniaus universitete, kartu žaidė futbolą. Baigė istorijos fakultetą. Neblogai pažinojo alytiškį fotografą, amžiną atilsį Tadą Dambrauską, o dabar Vilniuje jo kaimynystėje gyvena kompozitorius Alvydas Jegelevičius. Ir dar: Vytauto kurso draugas – alytiškis archeologas Eugenijus Svetikas.

VYTAUTAS STANEVIČIUS

vytautas_crop2

2009 birželio 2 diena.
Kai Šekspyras pasiūlė atsiūsti glūkoidams VW Vabalų sezono atidarymo nuotraukas – sutikau nesvarstęs. Galbūt kraštiečiams dzūkams ir ne tik jiems bus įdomu pasižiūrėti nuotraukas iš šios šventės, įvykusios praėjusį savaitgalį Dzūkijos pašonėje, ant Verknės upės kranto, 5 km nuo Jiezno kryžkelės link Vilniaus.

Lietuvos Vabalų klubas pakvietė šių legendinių automobilių puoselėtojus į kasmetinę sezono atidarymo šventę. Praėjusį savaitgalį vykusiame renginyje debiutavo Vabalų fanai vokiečiai iš Volfsburgo, pirmojo pasaulyje Vabalų klubo. Atvyko ir nuolatiniai svečiai, kaimynai – latviai ir lenkai. Susirinkę netoliese Birštono, Jono Žigo kaimo turizmo sodyboje, įkūrė „Vabalinį kempingą“. Iš čia įvairiaspalvė Volkswagenų kolona pajudėjo į Vilnių, kad pagausintų bendraminčių gretas. Sostinės gatvės, kuriomis dūzgė daugiau kaip šimtas vabalų, jų gausumu priminė Mechiką, pažįstamą iš iki skausmo matytų meksikietiškų serialų. Sulaukę vilniečių ir jų svečių šypsenų, pamojavimų, kitų transporto priemonių vairuotojų geranoriškumo, sugrįžo tęsti šventę į savo „Vabalinį kempingą“, o sekmadienį pasižvalgę Birštono gatvėse, buvo pakviesti sugrįžti, birželio 13-14 d. vyksiančias kurorto dienas.

Atėjus vasarai gatvėse ir keliuose vis dažniau sutiksime žaismingus ir geranoriškus automobilius VW Vabalus, kurie kvies mus šypsotis, palinkint jiems gero kelio.

Vytauto Stanevičiaus fotorepotražas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s