Vanduo ir vandens filtrai

Žmogus be maisto gali išgyventi daugiau nei mėnesį, be vandens – tik 4-5 dienas. Vanduo yra pagrindinė gyvo organizmo sudedamoji dalis: daugiau nei du trečdaliai žmogaus kūno yra vanduo. Vanduo sudaro 65 proc. suaugusių ir net 80 proc. vaiko svorio, dėl to kasdien mūsų organizmas turi gauti ne mažiau kaip 2,5 litro vandens.

vanduo.jpg

Firmų agentai, pardavinėjantys filtrus geriamam vandeniui ir reklamuodami juos, suįžūlėjo tiek, jog klaidindami pirkėjus, jiems kala į galvas, jog jų geriamo vandens kokybė prilygsta vos ne Dailidkės vandenėliui. O jų filtrai – panacėja, nors iš tikro tik gyvą vandenį luošina. Nebent geriate iš šulinio ar iš kūdros. Alytaus vanduo iš krano, tai vanduo atitinkantis aukščiausius ES standartų reikalavimus, dar daugiau, jį galima priskirti prie nedidelės mineralizacijos vandens, ko žmogui ir reikia.

Lankydamasis Alytuje, glukzauras Virgius, po kelionės iš sostinės, pirmiausia paprašo atsigerti vandens iš krano. Jei medicinos mokslų daktaras, propaguojantis sveiką gyvenseną geria ir giria Alytaus vandenį – filtrininkų įtaka mūsų sąmonei turėtų silpnėti.

Supershopuose perkate geriamą vandenį ir mokate dešimtis kartų brangiau negu kraninis vanduo kainuoja jūsų būstuose. Gal galvojate, jog jis kažkoks išskirtinis? Jis taip pat pakeltas iš giluminių gręžinių, bet tuo viskas ir baigiasi. Toliau prasideda vandens kankinimas. Jis pilstomas į plastiko tarą (kodėl ne į sidabro?). Prasideda logistikos etapas: vanduo dešimtis kartų perkraunamas, transportuojant kratomas, teliūškuojamas, patiria temperatūrų svyravimus, vandens struktūrinė gardelė deformuojasi, o ar pasidomėjote kiek dar laiko praeina nuo išpilstymo iki jūsų stalo. Verta susimąstyti.

Verdant vandenį, nuosėdomis apauga arbatinukai ir kiti virtuvės įtaisai, tai tiesa. Vis tik geriau turėti retkarčiais apaugėlį puodą ir sveiką kaulų-sąnarių būklę, negu išlaidas filtrams (ar skaičiavote?) ir mirusį vandenį.

Jei turite gerų draugų kitoje Lietuvos vietovėje, nuvežkite jiems lauktuvių pora trilitrinių stiklainių Alytaus vandens, lai išsiverda sriubą ar šiaip pasimėgauja skaniu sveiku vandeniu.

4 komentarai “Vanduo ir vandens filtrai

Pridėti Jūsų

  1. Nezinau kaip Alytuje, bet Vilniuje ziurejau RIMI geriamo vandens kainas, zaliagiris ar rasa 1 litras kainuoja 50 centu, Vilniuje uz vandeni reikia moketi 4 litus uz kuba ir kai paskaičiuoji, tai tas ZALIA GIRIA kainuoja beveik 100 kartu brangiau. Čia tai atradimas …

    Patinka

  2. Vandens minkštinimo nauda

    Investicija į vandens minkštinimą atsiperka. Minkštas vanduo apsaugo nuo bereikalingų išlaidų – nekalkėja indaplovė, skalbimo mašina, vamzdynas ir boileris; mažiau dyla tarpinės, sklendės; mažesnė vandentiekio avarijos rizika. Vandens šildymo katilas dirba efektyviau; sunaudojame trečdaliu mažiau šampūno, muilo, skalbiklių, o ekologiškos švaros priemonės pasiteisina. Kaskart, atsukus čiaupą, džiaugiamės kokybišku vandeniu.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: