Muzika ir žmogus, kurio jau nėra


ALBERTAS ‘ŠEKSPYRAS’ ANTANAVIČIUS

shekspyr.jpgKą tik grįžau iš maestro Vytauto laidotuvių… Jį pagerbė tūkstančiai žmonių ir … visi muzikiniai stiliai. Žinoma, tokių (išlydų į amžinybę) metu stiliai ar “stiliai” yra niekas – viskas yra tik muzika ir žmogus, kurio jau nėra.
Ginčytis yra smagu. Smagu nugalėti. Bet dar smagiau pralaimėti ginčą, skonio ginčą, kurio pagrindas yra bendras visiems – muzika muzika muzika, – o druska, pipirai, karis ir t.t. – individualu, kaip vieno, bet ne vienišo žmogaus kambary užgesinta šviesa, užtraukta užuolaida, išjungtas telefono aparatas. Atsikimšus šio bei to ir į grotuvą įstūmus TAI, KAS TAVO VIENO – gražiausią dainą, pjesę ar pan. – tikrai suprasi, kad TIKROJI muzika turi tik vieną stilių, TĄ, kuris tau patinka. Visa kita, – kai kalbama tarp žmonių, kai klausoma su žmonėmis, – dažniausiai būna tik duoklė madai, tiems, tave supantiems, žmonėms, bet nebūtinai TAVO širdžiai, smegenims ir skoniui. Čia kaip ir su paauglystės paslaptimis – visi jų turėjom, bet pasijuokdavom tik iš tų, kurių “paslaptis” pagaudavom ir atskleisdavom.
Tad gyventi leiskime, – o ir teisės neturime neleisti – įvairiausiai muzikai. Neklausykime TOS, kuri mums nepatinka ir svetima. Ir būtinai stenkimės persivilioti į savo MUZIKAS svetimmuzikius – tiek draugus, tiek priešus. O jei jie mus pesrsivilios, vadinasi, taip mums ir reikia.

One thought on “Muzika ir žmogus, kurio jau nėra

  1. Kiek daug jau mūsiškių Tenai… Ten ir mus visus, be išimties, paklaus Pats Artimiausias: “Jūs taip gražiai bėgote, bet kas jums sukliudė laikytis tiesos… — “

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s