J.Brodskis – savas tarp savų


ALVYDAS AUGUSTINAS JEGELEVIČIUS

alvijago.jpgSiunčiu Jums visiems – musų taikios, bet neramios kartos fighter’iams – hipišką, pacifistinę poemą-viziją-misteriją…
Ilgai, kankinančiai ilgai – visa gyvenimą apie tai galvojau… Ir – pasikalbėjau su Joška Brodskiu (Joseph Brodsky). Manau, tai suprantama mums visiems, nors mano ,,šaudymai” per epochas, kartais gali kai ką trikdyti, bet čia tik 2000 metų istorija, kuri kartojasi nuo Kristaus (graikiskai – Ishthys – beveik Vikcius – žuvis), o kur dar – Persų įlanka, šumerai, Gintaro kelias, Mesopotamija, Araratas, rasai, porasai, raskalanai, aisčiai, ugliai (UK – nežinoma karalystė), ugriai (hunai be Volgos) ?..
Kita X’ a parašysiu daugiau. Dabar skaitykit ir QMKT(!) – komentuokit.
Vardan mūsų kartos ir šviesaus J. Brodskio ATMINIMO !!!

brodskyi2.jpgJosifas Brodskis – žymus žydų kilmės rusų poetas. Gimė 1940 metų gegužės 24 dieną Leningrade ( Sankt Peterburge). Mokyklą lankė ne labai ilgai – daugiau aštuonių klasių neištvėrė. Keletą metų dirbo, kartais sunkiai įsivaizduojamose vietose: švyturyje, lavoninėje. Vasaromis samdydavosi į geologines ekspedicijas, vykdavo į Kazachstaną, Jakutiją, Tian Šanį. J. Brodskis atstovauja moderniąją rusų lyriką ir tęsia pirmųjų dvidešimtojo amžiaus dešimtmečių, „sidabrinio rusų poezijos amžiaus“, tradicijas, perkeldamas jas į dabarties pasaulio kultūros kontekstą. Brodskis – kultūros ir kalbos poetas, remiasi senaisiais tekstais, Biblija, mitais. Žymiausios knygos: „Sustojimas dykumoje“, „Nuostabios epochos pabaiga“, „Kalbos dalis“, „Uranija“, „Peizažas su potvyniu“.
Atrėjančios jubiliejinės Nepriklausomybės šventės proga, Jūsų dėmesiui Alvydas apie J.Brodskį.

pdf_ico.gif Paskutinė laisvė.pdf 287 KB

2 thoughts on “J.Brodskis – savas tarp savų

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s